Ako si vybrať živý Vianočný stromček

Ako si vybrať živý Vianočný stromček

Neviete ako si vybrať živý Vianočný stromček? Prichystali sme pre Vás pár tipov ako si vybrať perfektný Vianočný stromček.

Vyberanie Vianočného stromčeka je jedna z tých krásnych rodinných tradícii. Deti sa tešia a pamätajú si to ešte roky, ako si vybrali ten svoj Vianočný stromček. Aby sa radosť z Vianočného stromčeka predĺžila čo najviac, pripravili sme pre vás pár rád ako sa postarať o stromček.

vyber_vianocneho_stromceka

Vyberte miesto Vianočnému stromčeku doma

Predtým ako si vyberiete Vianočný stromček, najskôr mu nájdite miesto v domácnosti. Musíte vedieť koľko miesta pre stromček máte a kde ho umiestnite. Skúste sa vyhnúť miestam s tepelnými zdrojmi ako sú radiátory, krby, dokonca aj televízor alebo okno na slnečnej strane.

Premerajte si veľkosť zvoleného miesta. Myslíte na to, že Vianočný stromček zdvihne stojan a zvýši ho aj okrasný špic alebo hviezda na vrchu.

Veď čo chceš od Vianočného stromčeka

Každý ihličnatý stromček je trochu odlišný. Preto si vyberte taký, ktorý vyhovuje vašej domácnosti. Ak máte deti, tak sa prikloňte skôr ku kaukazskej jedličke, ktorá ma jemné ihličie. Strieborný smrek je predsa len pichľavejší, ale vracia nám to svojou vôňou.

Pri výbere stromčeka sa budete rozhodovať medzi hustejším alebo menej hustým. Jedna z veci, ktoré treba zvážiť je, že ak si vyberiete hustejší stromček, budete mať menej miesta na dekorácie.

Zvážte všetky uhly. Obzrite si stromček z väčšej vzdialenosti a viacerých strán. Pri výbere sa presvedčte o tom, že stromček je rovný, ináč budete mať skutočný problém ho postaviť doma správne.

Skontrolujte sviežosť Vianočného stromčeka

Pozrite si kmeň stromčeka. Nemal by byť úplne suchý. Ohnite ihličie s prstami, skontrolujte či nie je suché. Keď prejdete rukou po čečine stromčeka, ihličky by mali zostať na vetve.

Čo urobiť prvé po príchode domov

Pozrite si naše tipy ako sa postarať o Vianočný stromček pri príchode domov v článku Starostlivosť o Vianočný stromček. 

Určite mu dajte napiť.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *